5,114
Dziś Sobota
2024-04-20

Zobacz, na jakie produkty i usługi w województwie dolnośląskim obecnie podmioty gospodarcze zgłaszają coraz mniejsze zapotrzebowanie

Aktualizacja: dzisiaj
Zespół OWG-info
Udostępnij artykuł:
MAR_inwestycje_spadek_1000x550px.jpg

NA DZISIAJ – 2024-04-20 Te produkty i usługi podmioty gospodarcze wycofują z planów zakupowych w województwie dolnośląskim

Opis
Artykuł prezentuje informacje dotyczące planowanych przetargów. Zamawiający są zobowiązani do publikacji sporządzonego planu w Biuletynie Zamówień Publicznych. Zasady i procedury planowania przetargów wynikają z Ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz.U. 2019 poz. 2019 z póź. zm.), która weszła w życie w styczniu 2021 r.
Dane w artykule są oparte na systemie klasyfikacji zamawianych przedmiotów oraz usług czyli Wspólnym Słowniku Zamówień CPV (ang. Common Procurement Vocabulary), który obejmuje ok. 9 tys. pozycji. W naszym serwisie OWG zgrupowaliśmy je w 873 kategorie i to właśnie one są podawane w rankingach.
Prezentowane dane oparte są na serwisie owg.pl – największej wyszukiwarce gospodarczej w Polsce.
Informacje ogólne
1.Analizę wykonano: 2024-04-20 godz: 7:44:52
2.Ilość wszystkich firm w województwie dolnośląskim wynosi: 601957
3.Ilość firm AKTYWNYCH w województwie dolnośląskim wynosi: 321534
Pierwsze miejsce
Gdy obserwujemy, które produkty i usługi teraz zamierzają kupić podmioty gospodarcze w województwie dolnośląskim, widzimy, że najmniej przetargów ogłoszono na Urządzenia medyczne. W okresie 1-20 kwiecień 2024 liczba opublikowanych ogłoszeń przetargowych zmniejszyła się o 86.
Drugie miejsce
Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg obecnie zajmują drugie miejsce w tym zestawieniu. Liczba opublikowanych ogłoszeń przetargowych obniżyła się o 58.
Biorąc pod uwagę dwie pierwsze pozycje, widać że sytuacja w czołówce zestawienia jest bardzo wyrównana. Druga pozycja rankingu to 67% w porównaniu z pierwszym miejscem tego zestawienia.
Trzecie miejsce
Na trzeciej pozycji są Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe. Na te produkty i usługi zmniejszyła się ilość ogłoszeń o 52.
Produkty i usługi, które obecnie planuje zakupić najmniej firm w województwie dolnośląskim – kwiecień 2024
Miejsce
Produkty i usługi
Zmiana ilości przetargów
${li_top_txt}
1
Urządzenia medyczne
-86
2
Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
-58
3
Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
-52
4
Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
-43
5
Produkty lecznicze
-35
6
Usługi komputerowe i podobne
-30
7
Urządzenia komputerowe
-27
8
Przyrządy i urządzenia do pomiaru, kontroli, badania i nawigacji
-26
9
Drogi dla taksówek
-22
10
Usługi technicznego nadzoru budowlanego
-21

W REGIONACH Te produkty i usługi obecnie są rzadko wybierane przez podmioty gospodarcze w regionie

Trwa pobieranie danych...

HISTORIA W ostatnich miesiącach podmioty gospodarcze zrezygnowały z tych produktów i usług w swoich planach zakupowych zakupowych

Trwa pobieranie danych...

PROGNOZA Niewiele podmiotów gospodarczych w najbliższych miesiącach ogłosi w planach zakupowych zapotrzebowanie na te produkty i usługi

Trwa pobieranie danych...