5,115
Dziś Sobota
2024-04-20

Sprawdź, jakie produkty i usługi obecnie najchętniej wybierają podmioty gospodarcze w województwie dolnośląskim

Aktualizacja: dzisiaj18:40
Zespół OWG-info
Udostępnij artykuł:
MAR_shopping_1000x550px.jpg

NA DZISIAJ – 2024-04-20 Zwiększa się zainteresowanie tymi produktami i usługami wśród podmiotów gospodarczych w województwie dolnośląskim

Opis
Informacje umieszczone w artykule uwzględniają przetargi publikowane w BZP (Biuletynie Zamówień Publicznych), TED (Tenders Electronic Daily), jak również na najpopularniejszych stronach zamieszczających przetargi.
Zasady i procedury ogłaszania przetargów wynikają z Ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz.U. 2019 poz. 2019 z póź. zm.). Określa ona m.in. próg (obecnie jest to 130 000 PLN) powyżej którego instytucje mają obowiązek stosowania procedur przetargowych tj. m.in. opublikowania ogłoszenia w BZP.
W celu ujednolicenia i ustandaryzowania systemu klasyfikacji zamawianych towarów oraz usług stworzono Wspólny Słownik Zamówień CPV (ang. Common Procurement Vocabulary), który obejmuje ok. 9 tys. pozycji. W naszym serwisie OWG zgrupowaliśmy je w 873 kategorie i to właśnie one są podawane w rankingach.
Prezentowane dane oparte są na serwisie owg.pl – największej wyszukiwarce gospodarczej w Polsce.
Informacje ogólne
1.Analizę wykonano: 2024-04-20 godz: 18:45:07
2.Ilość wszystkich firm w województwie dolnośląskim wynosi: 601957
3.Ilość firm AKTYWNYCH w województwie dolnośląskim wynosi: 321534
Pierwsze miejsce
Obserwując, jak obecnie zmieniają się potrzeby podmiotów gospodarczych i zainteresowanie produktami i usługami w województwie dolnośląskim, stwierdziliśmy, że największe zapotrzebowanie przypada na Farby, lakiery, farba drukarska i masy uszczelniające. W okresie 1-20 kwiecień 2024 nastąpił wzrost ilości takich przetargów o 11.
Drugie miejsce
Drugie miejsce należy do grupy produktów i usług o nazwie Kolejowe urządzenia sterujące, bezpieczeństwa lub sygnalizacyjne, która notuje wzrost o 11 przetargów.
Biorąc pod uwagę dwie pierwsze pozycje, widać że sytuacja w czołówce zestawienia jest bardzo wyrównana. Druga pozycja rankingu to 100% w porównaniu z pierwszym miejscem tego zestawienia.
Trzecie miejsce
Obecnie w tym zestawieniu trzecie miejsce zajmują Usługi bufetowe oraz w zakresie podawania posiłków, ponieważ wzrost ilości opublikowanych przetargów wynosi 10.
Produkty i usługi, dla których najbardziej wzrosła ilości przetargów w okresie 1-20 kwiecień 2024
Miejsce
Produkty i usługi
Zmiana ilości przetargów
${li_top_txt}
1
Farby, lakiery, farba drukarska i masy uszczelniające
11
2
Kolejowe urządzenia sterujące, bezpieczeństwa lub sygnalizacyjne
11
3
Usługi bufetowe oraz w zakresie podawania posiłków
10
4
Obrabiarki do obróbki metali
9
5
Nadwozia pojazdów, przyczepy lub naczepy
8
6
Wyposażenie oczyszczalni ścieków
8
7
Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych
8
8
Kosiarki
7
9
Wyroby z papieru lub tektury
6
10
Drukarki i plotery
6

W REGIONACH Porównaj, jak zwiększa się zainteresowanie tymi produktami i usługami wśród podmiotów gospodarczych w regionie

Wybierz region:
Trwa pobieranie danych...

HISTORIA Jak zwiększało się zainteresowanie w przeszłości tymi produktami i usługami wśród podmiotów gospodarczych w województwie dolnośląskim

Wybierz okres:
Trwa pobieranie danych...

PROGNOZA Tymi produktami i usługami zwiększy się zainteresowanie wśród podmiotów gospodarczych w województwie dolnośląskim

Trwa pobieranie danych...